| Anonim420420 a întrebat:

Salut, marti o sa incep scoala de soferi si o sa ma duc la legislatie pentru prima data. La ce sa ma astept? Ce o sa fac acolo? Este greu de luat permisul?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Salut. Scoala de soferi e o experienta foarte frumoasa! Bine, depinde si ce noroc ai.
Eu, de exemplu, am avut un instructor exceptional, iar fiecare ora de condus era o placere. Mergeai efectiv cu drag, era un om foarte relaxat si prietenos. Simteai ca esti cu un prieten, nu cu un profesor.
Orele de legislatie nu sunt nasoale, cum cred unii. Intr-adevar, stai ca la scoala normala, in banca, iar profesorul explica. DAR, e o atmosfera MULT mai relaxata, nu te streseaza nimeni, nu e presiune, nu e nimic negativ. Mergi acolo pentru tine, ca asa vrei tu, pleci cand vrei si te poti simti ca acasa. Mai mult, nu faci mate si romana, ca faci ceva ce-ti doresti, ce chiar te intereseaza in momentul ala. In concluzie, e foarte placut, cel putin pentru mine asa a fost. Am avut noroc sa dau de oameni foarte faini.
Chiar si colegii mi-i amintesc, pe unii.
Permisul NU e greu de luat, nu te stresa. Uite ce sa faci: mergi pe strada si uita-te la soferi. O sa vezi ca sunt oameni simpli, nu ai nevoie de IQ 150. Sunt milioane de oameni obisnuiti care si-au luat permisul. Cu siguranta si tu poti.
Trebuie sa tii minte un lucru: nu incerca niciodata (mai ales la examen) sa arati cat esti tu de "smecher" si ce bine stii tu sa conduci. Iti faci doar treaba, pui in practica ce ai invatat, esti la locul tau si iei permisul.
In concluzie, du-te relaxat, ca scoala de soferi e o experienta frumoasa si relaxanta, NU este un stres! Bafta.

3 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Este mai usoara ca toate scolile, nu te speria

| Țoglă a răspuns:

Nu e greu dacă înveți.
Îți recomand să înveți de pe scoalarutiera.ro, au explicații audio-video la fiecare întrebare.

| crud a răspuns:

Te-ai inscris pentru asta. Acum urmeaza-ti drumul pas cu pas. Nu ai nevoie de pareri sau sfaturi. Este experienta ta.