| numesiprenume0 a întrebat:

Merita sa cumpar o masina fabricata intre 2000-2004, acum, in 2017? Daca da, care sunt cele mai bune marci?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita sa cumperi ceva atat de vechi, pentru ca vei baga bani constant in ea sa o repari.
La 13-17 ani, are cabluri rascoapte, piese foare uzate, si numai dumnezue stie daca nu vei mai baga inca pe atat in ea ca sa o repari.
Fa un efort si ia ceva ai nou, pana in 10 ani, chiar daca este ceva romanesc, oricum de pica, te costa cat o sticla de bere reparatia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logica zice ca nu merita sa iei o masina atat de veche, dar daca bugetul nu iti permite altceva incerci macar sa iei ceva intretinut corect.

Porbabil sansele cele mai mari le ai la un VW

| ChrisAK47 a răspuns:

Da! Tatal meu are un Fiat Stilo 2004, de 1500euro si este foarte bun! Sistem electric, spatios, multe sertare, si multe altele! Volkswagen, golf sau polo... sunt destul de bune

| AndySe19 a răspuns:

Ce mai buna marca este Opel sau Volkswagen, ma refer ca si intretinere! si sa ti iei un benzinar mai mare de 1.4 si mai mic de 2.0!