| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat permisul de curand si doresc sa imi cumpar o masina de oras, pana in 2000 Euro. Ce marci si modele mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://olx.ro/......toturisme/
http://www.auto.ro/masini-second-hand/pret~0_2000.html
http://www.autovit.ro/autoturisme?fq%5Bprice%5D%5Bto%5D=2000
http://www.clubaudi.ro/vanzari-audi/41020-vand-audi-a4-b5.html
http://www.clubaudi.ro/vanzari-audi/41043-vand-audi-b4-1-9-tdi.html
Iti recomand sa te uiti la ultimele 2 link-uri, sunt useri seriosi si o vand la cei de pe forum, in caz vorbesc cu unul dintre ei.
Dupa ce ai gasit cam ce iti place pe aici, da-mi pm/reply aici sa te ajut, merg si cu tine daca este ca sa o cumperi nu-i problema de asta.

| Pardelian a răspuns (pentru anonim_4396):

De cand audi a4 cu motorizare 1.8 si b4 cu 1.9 tdi sunt masini de oras?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul vrea o masina de oras nu un cazan de audi din '94

| anonim_4396 explică (pentru Pardelian):

Auzi tu, uita-te la ce pret spune el maximwinking si dupa discutam, i-am lasat destule link-uri unde se poate uita, ca la site-urile din afara nu ai ce cauta cu banii astia.winking

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Acum si tu, eu i-am pus acel link sa se uite pe el, nu esti nevoit neaparat logic sa si cumperi...
Este bunicica masina ce pot spune in banii astia.
Eu i-am asa.
Oricum i-am dat site-uri de unde sa aleaga, il ajut daca a gasit o masina si crede ca ii place si este in dubii, cunosc masinile unele dintre ele cel putin, mergem pe tester, verificam, intrebam, nu-i problema.

11 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Opel Corsa C.

| Pardelian a răspuns:

Daewoo matiz-f accesibila la pret. fiat punto, vw polo. daca zici ca il folosesti doar in oras nu recomand diesel doar benzina/gpl

| anonim_4396 explică (pentru Pardelian):

Da ce are ma diesel in oras?laughing Am audi a4 b8 an 2011, 2.0 tdi?happy Ce are diesel, iti este teama de consum sau ce?laughing Benzina rupe mai ales in oras, iti e frica sa te uiti dupa vreo 100 kmwinking

| Pardelian a răspuns (pentru anonim_4396):

Motorizarea pe benzina sau gpl sunt recomandata pentru oras/distante scurte. In oras nu faci decat sa distrugi motorul diesel-turbina/injectoare etc. Uita-te si tu in ce hal si ce fum scot masinile diesel rulate in oras. Calculand reparatia pieselor diesel turbina injectoare pompa de presiune ajungi sa-ti dai seama ca mai ieftin ieseai cu o masina mica gen matiz pe benzina.

| Pardelian a răspuns (pentru anonim_4396):

Datorita soferilor ca tine a aparut expresia Bizon la volan-pentru voi marca si sa fie tdi e tot ce inseamna soferie

| anonim_4396 explică (pentru Pardelian):

Bravo noua laughing. Pesemne te roade ceva...happy Off...