| username222 a întrebat:

Mi-am cumparat recent o motocicleta de teren, yamaha yz de 250 cmc, mai exact, si nu sta la relnti.
Am auzit ca se poate regla din carburator, si as vrea sa stiu mai exact de unde anume de la carburator.

Uleiul pe care il folosec la amestecul cu benzina poate influenta consumul?

1 răspuns:
| ciprian9898 a răspuns:

Acolo la carburator trebuie sa aiba un surub care este mai desfasfacut(dessurubat)ca si celelalte si se poate sa aiba si un arc pe el.acela este pentru reglat....si cu uleiul nu cred ca influenteaza consumul