| Moggy a întrebat:

Salut!
Mi-am luat un modulator pentru ford fiesta 2011, iar dupa ce inchid masina modulatorul ramane pornit. E problema din masina?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este ok pentru ca iti va descarca bateria in timp
Masinile fabricatie mai noua au modul care inchide dupa cateva minute absolut toti consumatorii-daca uit farurile pornite de ex dupa un timp de 10-15 minute acestea se vor inchide autormat, cele mai vechi stiu ca pot avea asta cu lasatul consumatorilor in priza/brigheta masinii si ei functioneaza dar nu mi se pare treaba buna
Mergi cu masina la un electrician sa iti zica ce poti face la ea sa inchida total...

Bula
| Bula a răspuns:

Daca modulatorul este pornit, inseamna ca mai este alimentat cu curent.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna ca masina ta mai da curent in priza si dupa ce iei contactul. unele masini mai fac asa.