| M1rc3a a întrebat:

Salut.
O skoda octavia 1.9 tdi care e vreo 4000 euro second, cat ar costa una noua? Aproximativ

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Salut.
Ala e model de acum 15-20 de ani, nu se mai fabrica, deci nu exista "noua".
Actuala versiune de Skoda Octavia are pretul de pornire 23.501 euro.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tipule vorbesti in romana sau esti imigrant ucrainian?
Cat ar costa una noua in ce mod?
O skoda octavia ultimul model (actual)? sau cat a costat de noua skoda octavia 1.9 tdi de care vorbesti tu?

In 2003 una din rudele mele si-a cumparat o skoda octavia 1.9 tdi de asta, atunci era model nou, a costat aproximativ 17k euro la acea vreme

Noul model, deci ultimul actual de skoda octavia incepe de la 23.500 euro si poate ajunge la mult mai mult in functie de motor si dotari

Faptul ca subiectiv o anumita skoda octavia se da cu 4000 de euro nu are nicio relevanta si nu ofera niciun indiciu despre cat a costat ea de noua sau cat este de uzata

| M1rc3a explică (pentru Simpatic):

Mersi ca ti.ai forjat ultimii neuroni ramasi ca sa nu.ti dau funda apreciez

| Simpatic a răspuns (pentru M1rc3a):

Ai dreptate meltenii ca tine nici nu merita un raspuns, ramai cu ma/ta vorba deliei matache, sau cu dieselul tau de 4000 euro pe care nici asa nu ti-l permiti ca sigur este la fel de expirat ca si tinewinking
Eu nu sufar de funda, nu ma intereseaza meltene asta!
Cei ca tine vin si pleaca de pe aici la fel de repede ca o tornada in desert
Cat despre neuroni nu ai tu materie cenusie nici IQ cat cei ca mine asa ca intoarce-te la tzanca uraganul si la revista Kaufland pe care o citesti, incultule!

| M1rc3a explică (pentru Simpatic):

Ca sa stii si tu o treaba nici n.am masina am intrebat doar din curiozitate dar cand vad ca unii ofticati le ia mai mult sa.ti atraga atentia cat esti tu de prost ca nu stii ceva decat sa.ti raspunda la intrebare nu poti fi la fel de baietas cu ei ca na ciobanii ca tine asta stiu mai bine, cat despre duma ta expirata de pe internet nu mai ies o saptamana din casa

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cea mai ieftina Octavia diesel noua acum e vreo 27k

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Circa 25 de mii cu dotari