| xXFlorinXx a întrebat:

Salut,
Pe 7 Aprilie fac 18 ani și vreau sa știu când pot sa mă înscriu la școala. Pe 7 Ianuarie? Sau in Februarie?
Cu buletinul ce trebuie sa fac?
Ce acte îmi trebuie?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 7 ianuarie
Nimic, doar scoți alte copii după ce îl schimbi.
Cazier, fișă medicală, test psihologic, parcă atât

| Georgian22 a răspuns:

Bănuiesc că la scoala de șoferi (Nu ai specificat laughing )
Te poti inscrie si inainte de a face 18 ani, iti preda cursurile, dar nu puteai face orele de condus datorită vârstei.
In legatura cu actele, cand te ai dus sa te-nscrii la orice scoala are afisat o listă cu acele acte, nu-ti face probleme.
Succes.

| xXFlorinXx explică:

Trebuie sa calculezi 3 luni!
De pe 7 Ianuarie pana pe 7 Aprilie sunt 3 luni
Pot sa fac orele de legistlatie și condus!

| stefan1902 a răspuns:

Poti sa te apuci de scoala cu trei luni inainte, de la inceputul lui februarie. Trebuie sa ai buletinul si o adeverinta de la medic ca esti apt sa faci scoala de soferi. Cam atat din cate stiu.