| MariMarian2002 a întrebat:

Salut prieteni
Am un golf 4 si i-am taiat firele la casetofon si dupa o perioada de timp am vrut sa il pun inapoi dar nu mai porneste adica am legat firele cum trebuie si nu porneste oare de ce?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Tu cand ai taiat firele cum le ai taiat? Direct din mufa care intra in casetofon? Trebuia sa nu le tai de tot sa mai lasi capete de fire in mufă sa vezi cum vin legate roșu cu roșu negru cu negru si ce culori mai sunt, sigur nu le ai legat bine de nu porneste vezi ca il arzi, acolo in mufa aceea care intră in casetofon ai si alimentarea boxelor semnal, daca legi aiurea firele arzi finalii din casetofon, trebuie un electrician auto sa i ti refacă contactele cum erau inițial.

3 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Cel mai probabil, cand l-ai deconectat (ai scos alimentarea), a intrat in "secure mode". Ai nevoie de un cod sa-l deblochezi. In functie de tipul de casetofon, exista site-uri care iti ofera coduri sau metode de deblocare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca nu ai legat firele cum trebuie, desi tu spui ca ai legat firele cum trebuie.
Cum trebuie legate firele?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă ai rezolvat problema? Merge casetofonul? Cum l ai reparat?