| Constantin_Alin_1993 a întrebat:

As dori sa intalez un casetofon pe un Golf 2 numai ca nu gasesc firul galben adica cel de alimentatie coontinua, casetofonul e un Sony are toate firele legate eu trebuie decat sa coleg mufele...dar de la masina lipseste un fir adica cel galben si casetofonul nu se aprinne.Imi poate spune cineva cum pot face? dau funda!

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

La Sony, firul roșu(plus) are un papuc dublu, la care poți conecta firul galben, ca să poată funcționa și când nu este contactul pus.
Dacă nu are, dai la o parte izolație, legi firele, le izolezi cu bandă și voila.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Leaga-l si pe cel galben la rosu! Dar mi se pare straniu ca nu porneste, ai controlat daca vine tensiune pe rosu $