| Cristianabcark a întrebat:

Salut.Recent am achizitiononat o Toyota rav 4 a doua generație, din 2005. Când am adus-o acasă, am constatat ca cursa volanului este de trei ori in dreapta și de doua ori in stânga, deci in dreapta virează mai mult. Știe cineva ce probleme / soluții sunt?

Răspuns Câştigător
| 7PotDouglah a răspuns:

Caseta de direcție este defectă. Fiind vorba despre un mecanism care ține de siguranță, trebuie să o vadă un mecanic. Unul bun.

| Cristianabcark explică (pentru 7PotDouglah):

Multumesc pentru răspuns, o da ma duc la mecanic Luni.

2 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Pot fi multe cauze, caseta de directie fiind ultima dintre ele.