Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Recent am terminat școala de soferi și trebuie sa ma prezint la examenul teoretic. Instructorul îmi scoate dosarul și ma programează sau eu trebuie sa fac asta?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă vrea poate să facă asta, dar în mod normal te duci tu

| anonimg a răspuns:

Tu iei dosarul cu toate actele, și tu îl vei depune.

| RainbowD a răspuns:

Salut. In mod normal, dupa ce ai terminat scoala de soferi, ceri dosaru, si te duci, unde se da examenul in orasul tau. Platesti o taxa de examinare, (nu mai stiu exact cat costa) iar apoi astepti sa fi chemat de politist in sala de examen. Iti verifica dosarul, dupa care primesti un fel de cod de bare pe care il scanezi la PC pentru a putea da examenul teoretic. Daca il treci, politistul te programeaza la traseu.

| florin926481f a răspuns:

Deci programarea la examenul teoretic se face online pe site ul drpciv de catre tine, iti alegi o data si o ora la care vrei sa dai examenul(ai posibilitatea sa te reprogramezi) apoi te prezinti la data si ora pe care ai aleso si susti examenul teoretic apoi daca l ai luat o sa trebuiasca sa te programezi pentru traseu, tu alegi data bineinteles daca e liber la care vrei sa susti proba practica.
Inca o chestie de la sala o sa iti dea dosarul inapoi abia daca iei orasul dosarul ramane la politist

| DjAbstraktw a răspuns:

De obicei asistenta care te programa la oras iti face dosaru si te programeaza online la permise sa te inregistreze pentru sala sau intrucotru depinde de caz.