| OanceaAndrei a întrebat:

Se poate face asigurarea auto pe numele unei persoane care nu detine permis de conducere (chiar daca aceea persoana este proprietarul masinii)?

Vreau sa fac asigurearea auto pe numele unuia dintre parinti, pentru ca asa cum banuiesc ca stitii eu care am 19 ani pletesc o suma mai mult decat dubla?

Multumesc de raspuns! big grin

Răspuns Câştigător
| olivert1310 a răspuns:

Daca tu esti proprietarul masinii in acte, numai tu poti sa faci asigurare la masina si aceasta va fi pe numele tau. Masina mea e pe numele lui tata, el nu are permis. Cand i-am facut asigurarea, a trebuit sa il iau pe el ca aia nu vroiau cu niciun chip sa o faca pe numele meu.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asigurarea se face DOAR pe numele proprietarului masinii

| viotedy a răspuns:

Daca e masina pe numele lui, da.nici nu poti pe numele tau.

| OanceaAndrei explică:

Multumesc foarte mult tuturor! big grin