| Puiu95 a întrebat:

Salut,
Spuneti-mi si mie va rog cam cat consuma un ford mustang gt din 2000, mi se pare ca are motoru ce 3800...
Si daca puteti sa-mi spune-ti daca merita sa-mi cumpar unul.

10 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Nu se merita..Nu neaparat de consum! Impozit urias, Asigurare mare, Piese scumpe doar la comanda! Pentru un incepator ca tine nu prea merge ca poate dupa 3zile il lovesti si iti pare rau! I-ati ceva micut! Golf 5 sau Jetta, Seria 3 sau Audi A5!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa iti iei o masina la care numai impozitu e de vreo 1500E pe an, asigurari de iti pica gura, sa nu mai zic de taxa de timbru si te intereseaza consumul?

| relian a răspuns:

Masina aia asa este are motorul cum ai sps de 3, 8 L si are un consum mixt de 21 de mile pe galon in cazul transmisei standart si 20 de mile pe galon pentru transmisia automata.Deci consumul este undeva la 11% mixt.Dar tu cum probabil vei folosi masina mai mult in oras consumul este undeva la 14%. Daca folosesti doar pe autostrada consumul este de 9%. Toate sint pe benzina din anul asta si au motoare de 3.8L,4.6L si 5.4 L.Consumul de 11% este pentru ce ai intrebat. Daca vrei sa vezi consumul la masini uite un site unde alegi masina, anul si tiarata consumul. Daca deschizi sitele dai clik acolo unde scrie Find and Compare Cars si treci anul, model etc motor bla bla si dai find. Daca se merita sa cumperi? Normal ca se merita sint cele mai bune masini ce le face Ford.Sint si bune si arata si bine.11-14% zic eu este un consum ok, pentru o astfel de masina, dar o sa ai o masina puternica si ai cu ce te da mare.Bine ai grija si ce cumperi sa nu cumperi masini forjate de romani.Deci aca masina este buna, reparata totul ok se merita.http://www.fueleconomy.gov/

| Mariussss14 a răspuns (pentru relian):

Jupane straini le forjeaza mai ceva ca romani stai linistit doar ca iei schimba piesele la schimb nu cand e picat de tot motorul

| relian a răspuns (pentru Mariussss14):

Asta so crezi tu.Eu sint in afara tarii si stiu f bine cum conduc altii si cum conduc romanii.In alte parti cei care conduc ca nebunii sint urmariti prinsi etc si masinile lor accidentate ajung la fier vechi nu ajung sa fie cumparate de altii cum se procedeaza in Romania.Ei schimba piesele adica? Nu schimba nimic decit atunci cind se strica ceva.Cum sa schimbi asa piese la masina aiurea? Tu crezi ca aia altceva nau de facut, sau cai da banii afara din casa.Deci o masina din america, canada sa zic nu e forjata deloc atita timp cit este pe sosea.Cind cineva o forjeaza ajunge in junkyard si aia e tot.Sint in america si nu vorbesc din auzite.

| Mariussss14 a răspuns (pentru relian):

America e una Europa e una! Ia vino in Austria Germania etc si vezi cum le forjeaza

| BassHunter13 a răspuns (pentru Mariussss14):

Dai pace la Relian...Ei au noroc ca au autostrazi si strazi lacrima...Pai straini mai ales cei din Vest gen Germania fac 200mii km in 2 ani si o dau! Si vine la noi si nu se simte cei 200mii km chiar daca au forjat-o.

| Mariussss14 a răspuns (pentru BassHunter13):

Frate nu toti fac kilometri pe autobanda de exemplu tatamio o facut intro luna 50mii km facea aproape in fiecare 500-700km pe autobanda si is alti care fac 4-5km pana la lucru si le forjeaza de le ia dracu is tinereturi Sarbi, Turci si alti care le forjeaza masinile cunosc ogramada din astea traiesc cu iei zi de zi si vad

| Anticarul a răspuns:

Categoric NU. Sau poate iti permiti impozitul anual si taxa de mediu uriasa pentru ca este o masina cu provenienta non-ue si costul pieselor si costul manoperei si sa nu mai zicem importul de piese. Iar consumul este de 20 de galoane pe mile (calculeaza tu in litri, mie imi e frica) laughing

| H1H1OGH0S7 a răspuns:

Nu prea merita, ia vreo 20 l laughing)