| dnddnd a întrebat:

Salut.
Stie cineva cam cat se plateste impozitul pe masina la un motor de 2000cm3, pe anul 2010.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Impozitele la autoturisme cu motoare peste 1601 si 2000 au crescut de la 1 ianuarie cu pana la 20 %.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Taxele locale difera de la o localitate la alta. In Arad impozitul este 216 RON pentru o motorizare de 1998 cmc si impozitul datorat se poate verifica (si plati) online, cu ajutorul CNP-ului.

| Levente a răspuns:

Prima inmatriculare in ce an a fost? Norma de poluare EURO cat e?

| octavianpas a răspuns:

Mergi la Primarie, la biroul txe si impozite si intrebi.

| hihihi a răspuns:

In jur de 150 lei.

| dnddnd explică:

masina e fabricata in 2001, euro 3 in Germania unde a fost inmatriculata acolo pina in 2005.
Din 2005 am luat-o eu si am inmatriculat-o in Romania.
dar la Craiova mereu e mai scump ca in restul tarii.
numai parcarea este 40 RON la prima masina, la a doua e 80 RON...