| VEVOLAND a întrebat:

Daca doresc sa-mi inscriu masina cumparata din belgia, acum in decembrie, trebuie sa platesc impozit pe tot anul? Intreb deoarece am motor de 3000 si nu mi se pare normal ca pentru 1 luna sa platesc impozitul pe tot anul. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Platesti tot ce trebuie in belgie doar nu esti in Romania

| VEVOLAND explică (pentru mgtow):

M-am exprimat gresit. Masina e cumparata din belgia si vreau s-o inmatriculez in RO. Oricum mi-am primit raspunsul de la primarie. Nu se cere plata impozitului pe anul de inscriere.

| zilog a răspuns:

TVA-ul cine vrei să il platesca?