| MarYus_LuPu_1999 a întrebat:

Stie cineva niste cursuri de mecanică auto pe lângă județul Suceava? Multumesc anticipat! funda

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In Radauti era o scoala profesionala foarte buna pe vremuri, poate a mai ramas ceva din ea.
Eu am facut partea teoretica la o scoala din Cluj (filiala la Bistrita), si practica intr-un service Automeister, unde am si lucrat dupa terminarea cursului. Dar sincer, cursul ala a fost doar pentru diploma, ca nu m-au invatat mai nimic. Practica a contat.
Deci, ori vezi ce a ramas din scolile de la Radauti, ori faci un curs platit sau subventionat de AJOFM, cu practica in service; dar vezi sa fie un service bun, alege si tu pe cele din orasul Suceava, nu papagalii care dau cu presupusul, de dupa blocuri.