Întrebare recomandată | Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Salut, știți cumva dacă s-a scos taxa auto sau dacă se scoate? Se va adăuga alta taxa?

Răspuns Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

OUG 9/2013, privind timbrul de mediu, a fost abrogat prin L.1/2017, ce intra in vigoare cu data de 1 februarie, deci de la aceasta data nu se mai plateste timbrul de mediu la inmatriculare.
N-avem de unde sti daca o sa fie introdusa sau nu o alta taxa similara, deocamdata n-am vazut sau auzit discutii in acest sens.
In orice caz, chiar daca s-ar introduce, nu o sa fie in acest an, ar insemna ca PSD sa-si incalce repede promisiunile.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Taxa s-a scos de la 1 februarie.
Inca nu se stie daca va aparea sa nu alta taxa si sub ce forma

| ma3ryian a răspuns:

Ia si inscrie-ti masina repede ca nu poti stii ce vremuri vin! Bate fierul cat e cald sa nu le treaca astora prin cap te miri ce!

| Samuelus_Lecfalvi_1989 a răspuns:

Da s-a scos și taxa auto și multe alte taxe