| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Salut, știți dacă s-a scos ieri taxa auto?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu s-a abrogat timbrul de mediu. Abrogarea va intra in vigoare dupa ce Presedintele va promulga legea si aceasta va fi publicata in Monitorul Oficial.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu s-a scos nimic ieri. Doar s-a considerat constitutionala legea, insa presedintele a zis ca nu o va promulga... inca

| OldSoul a răspuns:

Nu s-a scos, a fost trimisa inapoi in parlament. Nu este vorba doar despre taxa auto (timbrul de mediu) in aceea lege, sunt mai multe taxe care vor sa fie scoase, iar deoarece presedintele considera ca ar mai fi nevoie de unele modificari de taxa radio-tv a trimis-o inapoi.
Dar rabdare, in scurt timp va fi scoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legea merge inapoi in parlament.

| nuestenimic a răspuns:

Inca nu au spus ca inca este in dezvoltare dar o sa ne facem iluzii degeaba ca asa ceva nu cred ca o sa se intample Eu sper sa o scoata la naiba sa ne luan masinii mai bune

| suntserios a răspuns (pentru nuestenimic):

Fix taxa te obliga sa iei masini mai bune... nu inteleg logica ta

| nuestenimic a răspuns (pentru suntserios):

Eu ma refer la masinii aduse din Germania de an mai vechi care arata foarte bine si sunt scumpe si asa si daca ar scoate taxa mi-ar conveni sa iau una din Germania si sa o inmatriculez ca am vrut sa iau o masina si numai taxa ma costa peste 1000 euro in afara de alte plati si masini mai noi care asi permite frate ca stiu ca la alea este taxa mai mica sper ca ai inteles