| Sitrade a întrebat:

Salut! Stiu ca un contract de vanzare-cumparare auto se face in 5 exemplare, dar ma intereseaza daca pot sa completez unul si fac 4 copii xerox sau trebuie sa le completez pe toate. Aveti idee?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Redactarea poate fi copie, dar cele 3 semnaturi (vanzator, cumparator si functionar) si stampilele trebuie sa fie in original.
Deci oricum ai da-o, trebuie sa faci 5 contracte si sa le semnati pe toate.
Poti completa unul si ii faci 4 copii, apoi le semnati si mergeti la impozite.

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Bineinteles ca se poate, chiar si pe calculator, doar semnaturile trebuie sa fie in original.