| BR34K3R a întrebat:

In zilele urmatoare voi schimba proprietarul masinii (doar in acte).
In momentul de fata masina este pe numele meu, urmeaza sa o trec pe numele tatalui meu din cauza asigurarii foarte scumpe.

As dori sa stiu ce acte sunt necesare si ce imi mai trebuie in afara de cele pe care le am deja.

In momentul de fata am :
- fisa de inmatriculare
- dovada anaf pentru nerestituirea taxei de poluare
- certificat de la primarie ce atesta ca sunt cu taxele/impozitele la zi
- contract de vanzare cumparare in 3 exemplare (alb, verde, roz), plus cateva copii
- chitanta pentru achitarea taxei de talon

In afara de cele specificate mai sus stiu ca mai am nevoie de asigurare in vederea inmatricularii, si bineinteles programare la rar pentru identificare.

Cam ce ar mai fi necesar pentru a ma prezenta la drpciv cu dosarul complet?
Ce taxe ar trebui sa mai achit?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa mai achiti la primarie taxa de inmatriculare si sa o ia tatal tau la primarie pe numele lui daca nu a facut asta deja

| BR34K3R explică (pentru suntserios):

Am fost la primarie unde mi-au pus 2 stampile pe "Fisa de Inmatriculare" si am primit "" Certificat de atestare fiscala pentru persoane fizice privind impozitele si taxele locale si alte venituri datorate bugetului local".

| suntserios a răspuns (pentru BR34K3R):

Tu ai fost dar tatal tau a fost?

| BR34K3R explică (pentru suntserios):

Doar eu am fost, pentru ca eu am fost liber...
O sa merg pana la doamna de la primarie ce mi-a completat acel certificat pentru a o intreba.
Inafara de asta mai am nevoie de ceva timbre sau ceva?
In afara de asta mai am nevoie sa achit ceva taxa?

| suntserios a răspuns (pentru BR34K3R):

Cum am zis si in primul raspuns, taxa de inmatriculare la primarie dupa ce o ia tatal tau pe numele lui la impozit

| BR34K3R explică (pentru suntserios):

Ok, mersi frumos pentru timpul acordat.