| pulx a întrebat:

Salut!

Sunt in cautarea unei masini. De curand am vazut un hyundai i30 cu motor de 1.6 186cp, motor pe benzina. Imi puteti spune cateva pareri despre acest motor, fiabilitate samd.

Multumesc!

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

E cam puternic

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Are cam multa putere pentru cilindreea lui, parerile sunt intotdeauna impartite, unii o sa-ti spuna ca e bun altii ca nu e bun, dar iti zic asa, orice motor e bun daca e intretinut, km putini, cu istoric service full si s-au folosit consumabile bune de-a lungul anilor. Orice ar fi, sa fugi de orice motor pe benzina care are peste 200.000 km

| Gigiduru007 a răspuns:

Depinde de cat a fost folosit.