| BoboM a întrebat:

Salut T.p.U!

Am o problema legata de un Ford mondeo mk3 2.0tdci combi.
Masina are urmatoarea problema :
Pornesc motorul si pana cand se incalzeste merge bine, dupa ce s-a incalzit (cand aclul de la indicator este fix pe jumatate) motorul se opreste si pana nu o las sa se raceasca nu mai porneste deloc. Pls help! sunt disperat.

#FUNDA

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Apare ceva in bord? Becuri galbene/rosii? Are computer de bord? Iti spune ceva?
Trebuie sa faci in primul rand o diagnoza, iar daca nu afli nimic de acolo, atunci eu zic ca sunt ceva senzori de citire a turatiei, probabil cel de pe volanta e 'mort', si functioneaza doar la temperaturi mai scazute.

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Supra incalzire mai mult ca sigur verifica conductele, du-te la un service

| blondaxox a răspuns:

Du-te si fa un test diagnoza
Cel mai probabil un senzor de temperatura ii da patrat.