| User23434 a întrebat:

Salut, tata are un scuter, First Bike Activ de 49cmc in 4 timpi.
Nu se apasă pedala pentru pornire, deci e gripat motorul din ce mi s-a zis și din ce am văzut pe internet. Întrebarea mea este dacă se poate repara sau trebuie cumpărat alt set? Acum are alt scuter, acesta stand de câțiva ani neclintit, dar totuși nu ar vrea să-l mănânce rugina de tot. Deci, se poate repara sau trebuie set nou/ambielaj?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

" Deci, se poate repara sau..."

orice se poate dar diagnosticul pus așa, online, e nul. Te apuci demontezi, vezi ce e "dus" și faci un calcul de rentabilitate apoi dacă e cazul, te apuci de lucru