| DOLFY a întrebat:

Am o problemă la un scuter, First bike/ Comfort (150cc) problema cred ca este de la instalatia electrica, nu imi mai invarte motorul cand dau la automat. Electromotoru nu invarte deloc, se aude un zgomot la releul de pornire, mai exact un bârâit in timp ce dau la automat, dar am schimbat unul nou si aceiasi problema, de la ce altceva poate fi?

2 răspunsuri:
| Krax256 a răspuns:

Bateria sa fie praf?

| parola2018 a răspuns:

Inainte iti invartea cu bateria asta?
Daca nu trebuie o baterie mai mare
Sau da jos carenele si verifica cu aparatul de masura de instalatia este buna