| NoNamemartes a întrebat:

am acesta bicicleta de asta-vara: https://www.emag.ro/......D53TSDBBM/ SI vreau sa va zic ca imi iese de la ghidon putin mai in jos (mai jos unpic de unde este desenat 88) un fel de ulei care are culoare la rugina ( chiar daca nu este rugina) si se aude si ciudat, ce sa fac?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Demontezi ghidonul, scoți frumușel rulmenții (superior și inferior), cureți tot de acolo cu diluant / tiner etc. apoi pui vaselină câtă e nevoie și montezi totul la loc.
Sau te duci cu ea la un service, dacă nu ai destulă pricepere și scule.
Dacă mai e în garanție, du-o la service pe garanție.