| catalin055 a întrebat:

am inteles ca anul asta scade taxa de inmatriculare in ro am un renault laguna 1 euro 2 an 1997 motor 1.8 este aproape full option masina are nr de bg cam cat m-ar costa sa o imatriculez in ro cu aproximatie! funda

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Dupa ce ii faci noxele la RAR. Pe baza noxelor masurate la RAR iti calculeaza taxa la Finante.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu se stie cum o sa fie noua taxa, o sa stim cand actul normativ va fi publicat in Monitorul Oficial. Ce se spune este ca o sa fie mai mica si strict numai pentru poluare.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Chiar daca a mai scazut tot e destul cam 1500 de euro daca nu mai mult

| catalin055 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Pe unele site-uri zic ca scad cu 80% si asta ar insemna cam 600 de euro dar miramas.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru catalin055):

Cel mai bine intrebi la administratia financiara si-ti da taxa exacta

| AgathaRo a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Dupa ce ii faci noxele la RAR. Pe baza noxelor masurate la RAR iti calculeaza taxa la Finante.