| Bodyiano12 a întrebat:

Am mercedes c180 pe benzina si nu se tureaza peste 4000. De ce?

Răspuns Câştigător
| anexus a răspuns:

Dacă la ralanti nu se tureaza mai mult e ok, motorul are o protectie. Dacă e in mers poate sa iti traga aer fals pe undeva si nu ii permite motorului sa ruleze in parametri

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ceva aprins in bord? La pornire se aprinde check engine?
De obicei ECU limiteaza turatia cand un senzor nu functioneaza, dar concomitent ar trebui sa se aprinda ceva in bord. E posibil ca acel martor sa fie insa ars sau scos.

| darrio2007 a răspuns:

Poate ca asta este turatia maxima, desi nu cred, sau are limitator.

| tannoysound a răspuns:

O sa intreb globul de cristal si o sa-ti zic.

| Nastiiiiii a răspuns:

Nu se tureaza pe loc peste 4000 pentru ca asa este el facut, nu este o problemă poti sta linistit.