| alvyyn999 a întrebat:

am o intrebare cum delimitez un peugeot de 125cc?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Ok, nu am nici eu de unde stii ce fel de limitare e difera de la scuter la scuter.
1Limitarea mecanica, trebuie sa dai capacul de la transmisie jos si intre fuliile de la variator uitate sa vei daca ai ceva (o saiba) ca distantier.
2Limitarea electronica, cel mai probabil ai si asa ceva, pentru asta trebuie sa inlocuiesti CDI-ul cu unul delimitat (Race).
3Limitarea in carburator, asta sincer sa iti spun nu am avut de aface, dar din cate stiu ar avea un arc ce ar trebui taiat putin, sau presat.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Precizeaza ce fel de limitare are?
Electronica, mecanica?

| alvyyn999 explică (pentru OldSoul):

Chiar nu stiu. iti pot spune modelul Peugeot sum-up 125

| alvyyn999 explică (pentru OldSoul):

Multumesc mult, sa traiesti

| OldSoul a răspuns (pentru alvyyn999):

Ok, nu am nici eu de unde stii ce fel de limitare e difera de la scuter la scuter.
1Limitarea mecanica, trebuie sa dai capacul de la transmisie jos si intre fuliile de la variator uitate sa vei daca ai ceva (o saiba) ca distantier.
2Limitarea electronica, cel mai probabil ai si asa ceva, pentru asta trebuie sa inlocuiesti CDI-ul cu unul delimitat (Race).
3Limitarea in carburator, asta sincer sa iti spun nu am avut de aface, dar din cate stiu ar avea un arc ce ar trebui taiat putin, sau presat.