| BunaZiuaMerio a întrebat:

Salut tpu.Am o intrebare. Daca iti iei o masina cu volan pe dreapta cum este skyline r34, poti sa il duci la service si sa ti-l mute pe stanga? Este posibil?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Mutarile de volan care nu sunt facute cum trebuie ( stiu de la un tovaras cu BMW E60 care vorba aia, a ramas cu volanul in mana, la propriu ) duc la probleme asupra masinii, asta ca sa stii, de exemplu geamurile nu se mai deschid bine, duc la pierdere de directie volanul luand-o razna, si alte chestii de genul asta, e multa munca la asa ceva si nici nu stiu macar daca la SkyLine R34 se poate, dar cred ca se poate, eu nu incurajez asa ceva si nu suport masinile cu volan pe dreapta, mi se pare ca de anul viitor o sa-i oblige sa-si mute volanele pe stanga din cauza BRexit

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru cei care nu stiu skyline a fost facut in tiraj mic si direct cu volan pe stanga dar cred ca sunt 10 in toata lumea acum.
La o masina ordinara cum ar fi bmw e46 nu ar trebui sa fie scump acest "transplant", dar la un nissan R34 cu siguranta costa ceva.
De ce nu ti-ai lua o masina puternica cu volan pe partea corecta? nu de alta dar din cate stiu un skyline in stare buna chiar cu acest volan pe dreapta costa destul de mult pentru ca este considerata o masina sport fiabila si performanta.

| romeo78 a răspuns:

Doar dacă găsiți bord pentru volan pe stânga. Altfel, da ar fi posibil, dar e vorba de bord.
Este un model rar pe piața europeană și în general importat în Anglia unde se poate conduce pe dreapta, ca în Japonia.

| Saveluc a răspuns:

Se poate modifica. dar costa cât nu fac doua mașini la un loc. cele cu volan pe dreapta sunt mult mai ieftine. este obligat ca acea mașina sa aibă modificări majore. de la cutie de viteza pana la sistemul de direcție și anumite modificări va avea de suferit și motorul. și bordul automat are de suferit. deci? iat-o gândul de la ada ceva.