| Aндpeй a întrebat:

Merita masina cu volan pe dreapta si apoi mutat pe stanga? ca'i mai ieftin.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E mai misto sa lasi volanu in dreapta

| LoveSleep a răspuns (pentru mgtow):

Ai dreptate. Mult mai fain, mai ales la depășiri.

| OldSoul a răspuns:

Dar nu mai bine iei tu o masina avariata pe fata cu volan pe dreapta si una avariata in spate cu volan normal si faci din doua una cu volan normal?
Nu te complica cu prosti de acestea pana la urma nu e doar siguranta ta in joc ci si a celorlalti participanti la trafic, daca tu te risti sa circuli cu o asemenea masina e riscul tau dar in caz ca-ti cedeaza ceva pe la directie/ pedale ceilalti cu ce sunt vinovati?
Plus ca ce garantie ai tu ca iti omologheaza rar-ul tie schimbarea de volan?
Si sunt sigur ca nu dai tu 1000 de euro la service sa iti schimbe ei bordul, podul pedalier samd...
Prea riscant, nu merita.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

E scump sa faci transplantu. Nu caseta de directie sau cutia.Cutia si mecanica e tot aia.Bordul + manopera, fire trase, auleuuuu