| clautzz a întrebat:

am o intrebare : la masina am asigurare in caz de accident dar ma intereseaza daca exista/pot sa imi fac o asigurare si pentru masina mea in caz de accident adica in caz de accident dau asigurarea mea celui pe care il lovesc dar sa mai am inca una care sa imi repare mie masina....ms

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Se poate, se cheama asigurare CASCO si acopera nu numai riscurile din accident, ci si furt, vandalizare, caderi de corpuri, grindina etc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se numeste casco si e ciudat tare ca nu stii asta daca esti sofer.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti tanar, ai o masina cat de scumpa (peste 10. 000E) si mai noua iti trece pofta de asigurare la cat o sa te coste