| Lau17 a întrebat:

am o problema la un ford focus 1.8 tddi, mașina nu porneste, am adus un tester si nu-mi da nici o eroare. Pompa de injectie merge impecabil, la fel si injectoarele, motorina circulă cum trebuie. Am incercat si cu spray dar tot nimic... repet: Pe tester nu mi-a dat nici o eroare(tester special pentru ford) help me, please!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fa un test de compresie, daca zici ca ai pus pompa si injectoarele pe banc, si sunt "impecabile" rolling on the floor
Erori pe tester nu prea vezi la TDDI, motorul ala are vreo 4 senzori de tot, nu stie ce se intampla in partea mecanica. E un motor foarte simplu, care are nevoie de MECANIC.
Mascaricii cu laptop se uita la el ca vitelul la gardul electric.

| danbnz a răspuns:

Impinsa porneste?