| robertcraiova a întrebat:

Am o Skoda Octavia 2 1.9 TDI din 2005 si masina imi face o figura!
Uneori masina trage foarte greu,prinde greu viteza, la 120km/h raman fara pedala si se accelereaza greu.
Ii iau contactul din mers si il pun la loc, masina trage foarte bine!
Care ar putea fi cauza? Geometria turbinei?!
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce pretentie poti sa ia de la o masina atat de veche? Nu vezi ca nu poate duce 120km pe ora?
Sofeaza sub 100km/ora, ca sa fii in siguranta si tu si cei de pe sosele!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Mergi la globul de cristal, el stie tot.