| yAdrian a întrebat:

Am schimbat recent playerul de pe masina, am pus un Kenwood KMM-361SD, intrebarea mea este : Sa pun toata linia (boxe si eventual subwoofer si amplificator) tot Kenwood? Ma gandeam ca pe restul sa le pun de la JBL sau Hertz. Ceva idei? Sfaturi? Nu prea ma pricep, dar am cunostinte ceva mai mult de minim.
Momentan, ma gandesc doar la boxe (pe fata sau pe spate? Pe care sa le schimb primele - Logan, 2006, boxe fabrica Blaupunkt cred - asa era si playerul), ce parere aveti? Unele bune aveti idee? Si imi puteti spune cate ceva despre acele Twittere? Nu stiu prea multe.
Astept raspunsuri de la cineva care a mai trecut prin asta / se pricepe.
Multumes.

1 răspuns:
| blAster85 a răspuns:

Salut eu de ex am player jvc(meniu super ok)de asta il prefer, difuzoare am avut pe vechea masina pioner.pe actuala am playerul jvc, si deocamdata boxele de serie, in ceea ce priveste amplificatorul eu am doua blaunpunkt, si un woofer dublu(incinta mac, si wooferele de la spl cred si merge super ok totul tine de reglaje.eu spun ca nu trebuie neaparat sa pui tot aceeasi marca, gandeste ca de exemplu jbl e bun in amplificatoare dar poate fi prost la capitolul difuzoare.pai daca esti pretentios mai ceva ca mine cauta-ti niste difuri infinity de ex ca au claritate se aud bine cat despre putere daca nu pui statie pe ele, poti opta undeva la 50W rms."tiuterele"laughingpoti lasa cele de serie daca esti multumit.PS antifoneaza cat de cat masina daca vrei claritate la bass, si vezi incinta sa fie antifonata. sper ca te-am ajutat.bafta.