| costin007 a întrebat:

am si eu 2 difuzoare de bass de la genius 5000 si vreau sa le pun pe masina merg oare se aud bine sau trebuiesc sa fie difuzoare auto

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Difuzoarele trebuie montate in incinte dedicate.
Boxele de uz in camera nu sunt tocmai potrivite in masina, trebuie sa se potriveasca atat acustic, cat si electric (impedanta, putere).
Pentru masina foloseste incinte dedicate.

| anonimg a răspuns:

Merg orice fel d boxe. Important este sa le duca aparatul la care le legi; sau cumperi un amplificator.
Eu ador liniștea în masina.

| Ironwin a răspuns:

Din cate vad difuzoarele sunt pe 4 Ohm ( la fel ca si amplificatorul de la masina) deci de potrivit se vor potrivi si vor functiona la fel ca in casa.