| BalasaOctav a întrebat:

Am o bicicleta rockrider 5.2 la care am frana pe saboti. Ma intrebam daca pot sa schimb frana din saboti in frana pe disc.

Răspuns Câştigător
| altrix a răspuns:

Depinde daca ai prindere disc pe spate. si daca ai, du-te la un specialist sa iti spuna daca iti suporta cadru. nu toate cadrele sunt facute pentru frana pe disc + ca aici se adauga si greutatea ta.

| BalasaOctav explică (pentru altrix):

Multumesc de raspuns

2 răspunsuri:
| ady4ever888 a răspuns:

Ca sa poti sa-ti pui frana pe disc ai nevoie de suport pe cadru side filet pe janta..altfel nu poti. daca nu ai janta anumea pentru frana pe disc nu poti sa-ti pui

Desi nu ti-as recomanda deoarece descul se mai indoaie si strica filetul(am patit si eu)