| ionutmareb a întrebat:

am si eu o intrebare:Cum se scoate casetofonul la Land Rover freelander 2001, o fi avanda iesire RCA?

Răspuns Câştigător
| 13 a răspuns:

Nu neaparat. Daca Ai fonduri sa iti iei un casetofon mai "dotat" Asigura-te ca are iesiri RCA si atunci nu mai ai nevoie sa te legi de firele de la boxele de pe spate. Dar in cauzl in care nu vrei sa schimbi casetofonul poti sa il lasi asa si te legi de la boxele din spate si gata. Dar in cazul in care vrei sa iti instalezi un Woofer si amplificator, iti recomand sa ceri ajutorul unui profesionist. Nu e o idee buna sa te joci de-a electricianu cand nu sti ce faci pe o masina care e bazata pe un computer de bord. Daca faci o bucta si il prajesti ala, o sa ai un pic de bataie de cap si o gaura mare in portofel. Deci daca nu il duci la un specialist, macar sa ai ajutorul cuiva care se pricepe cu electricitatea.

4 răspunsuri:
| 13 a răspuns:

Aici ai un video detaliat: https://www.youtube.com/watch?v=Um-XmqLmXp8
Din pacate daca vrei iesiri RCA pentru un amplificator ca sa iti pui subwoofer trebuie sa iti schimbi playerul audio cu unul dotat cu asa ceva, sau sa te legi de 2 fire ce merg catre boxe.

| ionutmareb explică (pentru 13):

Si daca leg 2 fire catre boxe mai am nevoie de un alt casetofon mai dotat?

| ionutmareb explică (pentru 13):

Dar imi trebuie adaptor de nivel High-Low, nu?

| 13 a răspuns (pentru ionutmareb):

Pai daca ai amplificator nu neaparat.Ai avea nevoie de un splitter. Dar cum spuneam. Daca ai niste fonduri ia-ti un player audio aftermarket. Xplod de la Sony se vinde sub 200 de ron second si ai iesire subwoofer intrare auxiliar, intrare in spate RCA si slot pentru usb. O investitie mult mai inteligenta decat Splitere si adaptoare si improvizatii.

| 13 a răspuns (pentru ionutmareb):

Nu neaparat. Daca Ai fonduri sa iti iei un casetofon mai "dotat" Asigura-te ca are iesiri RCA si atunci nu mai ai nevoie sa te legi de firele de la boxele de pe spate. Dar in cauzl in care nu vrei sa schimbi casetofonul poti sa il lasi asa si te legi de la boxele din spate si gata. Dar in cazul in care vrei sa iti instalezi un Woofer si amplificator, iti recomand sa ceri ajutorul unui profesionist. Nu e o idee buna sa te joci de-a electricianu cand nu sti ce faci pe o masina care e bazata pe un computer de bord. Daca faci o bucta si il prajesti ala, o sa ai un pic de bataie de cap si o gaura mare in portofel. Deci daca nu il duci la un specialist, macar sa ai ajutorul cuiva care se pricepe cu electricitatea.