| mihaiandrei878 a întrebat:

am si eu o masina daewoo espero are o saptamana de cand am cumparat-o si nu stiu de pe ce buton se aprind proiectoarele de ceata. i-mi puteti spune? dau funda+vot

13 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu-ti spun, ca o sa mergi cu ele aprinse pe soare big grin

| Lisiele a răspuns:

Stanga sus langa kilometraj ai 2 butoane.primul e pentru dezaburire spate, al doilea pentru proiectoare.

| mihaiandrei878 explică (pentru Lisiele):

Nici asa nu se aprinde

| Lisiele a răspuns (pentru mihaiandrei878):

Asa e la mine si ma gandeam ca fiind aceeasi marca de masina ar trebui sa fie si butoanele la fel.Am o varianta mai simpla, apasa toate butoanele la rand si vezi care si ce face happy

| mihaiandrei878 explică (pentru Lisiele):

Primul buton din stanga care ai spus tu se aprinde in bord becul ca este de la proiectoare dar nu se aprind proiectoarele pe masina

| Lisiele a răspuns (pentru mihaiandrei878):

Poate nu ai becuri, de aia nu se aprind.Ai numai carcasa.

| mihaiandrei878 explică (pentru Lisiele):

M-am uitat la ele si am becuri

| Lisiele a răspuns (pentru mihaiandrei878):

Daca becul in bord se aprinde si proiectoarele nu asta inseamna ca undeva este o mica problemuta:poate nu fac masa firele, poate nu-s legate firele:deschide capota si cauta toate firele de la becuri pana in bord, cauta bucatica cu bucatica, e imposibil sa nu mearga pana nu are aceva.

| mihaiandrei878 explică (pentru Lisiele):

Da-mi id tau de mess

| olteanu0127 a răspuns:

Daca nu ai niciun buton aparte pentru proiectoare, ori se aprind de la acelasi buton cu al farurilor ori se aprin odata cu farurile cel putin la golf 3 se aprind proiectoarele odata cu farurile pe faza scurta si cand dai faza lunga se sting

| ombladon a răspuns (pentru olteanu0127):

Cum dracu sa ai proiectoarele legate pe faza scurta, ca e ilegal sa mergi cu ele aprinse cand nu este ceata...

| olteanu0127 a răspuns (pentru ombladon):

Poti sa verifici daca ai golf 3 sau prieteni care au si revii cu un coment, este ilegal daca nu sunt omologate dar cand masina vine din fabrica asa ce ii faci ii spargi proiectoarele ca e ilegal? sau il pui pe politist sa o faca.

| ombladon a răspuns (pentru olteanu0127):

Este ilegal sa mergi cu ele aprinse atunci cand nu este ceata, cred ca ti-a scapat ceva, numai un cretin ar putea proiectoarele sa se aprinda in acelasi timp cu faza scurta.