| costin007 a întrebat:

am si eu o problema cand semnalizez stanga si accelerez imi intra si senzorul de parcare din spate doar cand semnalizez stanga dreapta nu are nimic care ar fi problema?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde. Poate fi un scurt-circuit, dar la fel de bine poate fi ceva normal - să te avertizeze dacă vrei să depășești și ai pe cineva în unghiul mort al oglinzilor. Citește manualul mașinii!

| costin007 explică (pentru mihai69):

Nu mi-a facut pana acum 2zile asa si face chiar si daca nu e nimeni in spatele masini face doar pe stanga pe dreapta nu face

| mihai69 a răspuns (pentru costin007):

Poate ai activat o anumită setare, sau poate e un simplu scurt. Dar nu pe forumuri o să afli care e motivul. Dacă după ce te uiți prin manualul de utilizare constați că nu e vorba despre vreo facilitate despre care nu ai știut până acum (și pe care s-o fi activat-o accidental), mergi la un service.