| YanisTamas a întrebat:

Am si eu o problema cu moto-cositoarea mea marca Benasi model 1900. M-ar interesa sa stiu si eu toate cotele de la acel reductor (pinion, roata dintata sau melcata ma scuzati dar nu stiu cum se numeste acea piesa) acea piesa care angreneaza ambreiajul si rotile dintate din cutie e o piesa din bronz

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu iti va da nimeni cotele, singura solutie este sa te apuci sa masori si sa faci desenul cu tot cu cote, apoi il tehnician iti face piesa dupa ce o proiectezi. Cotele nu sunt publice, daca ar fi totul public nu ar mai avea rost un brevet de inventie pentur ca toti ar fura tehnologie!