| trasten a întrebat:

m-ar putea ajuta cineva cu niste informatii despre Reductor si componente, Semering, Extractor, Roata dințata, un site orice sa am informatii despre fiecare in parte, clare. Multumesc!

1 răspuns:
| biliboy a răspuns:

Reductor- are rolul de a reduce din viteza, turatie samd.
semering- are relul de a nu lasa sa intre sau sa iasa lichide, uleiuri.adica sa nu treaca de semering.
extractor-presa sau extractor are rolul de a extrage ceva, cum ar fi: rulmenti, bucse, axe...
roata dintata-corp rotund dintat pentru a angrena o alta roata dintata, ex. la cutii de viteze, transmisii...