| Maryan_Olteanu_1997 a întrebat:

Am si eu un piagio si si dupa ce il pornesc si merg cu el in jur de 20 minute incepe sa nu mai aiba putere mai deloc. Puteti sa.mi dati un sfat ce ar putea sa aiba?

2 răspunsuri:
| Iulian_Ovidiu_1998 a răspuns:

Verificai nivelul de ulei si completeaza-l daca nu se vede cu ochiul liber si curatai filtrul. E unul din spuma, dar va trebui sa ii scoti capacul ca sa ajungi la filtru. Cauratai foarte bine filtrul ca si eu am avut probleme asemanatoare si s-a stricat iar reparatiile m-au costat in jur de 250 lei ca a mancat tot uleiul ca s-a infundat filtrul. Funda?

| Maryan_Olteanu_1997 explică:

As verifica uleiul daca ar avea asa ceva. Dar merge cu benzina amestecata cu ulei!