| Ela_Sara_1958 a întrebat:

am un laptop Toshiba care dupa ce-l pornesc si merge vreo 20-30 minute se inchide singur. Nu am observat ca inchiderea lui sa aiba legatura cu derularea vreunui program.
Imi puteti da un sfat?
Va multumesc,
Ela

2 răspunsuri:
| Sorinutsu a răspuns:

Buna,vezi daca se incalzeste in alea 30 min, daca se incalzeste este din processor, pasta s-a uscat si trebuie inlocuita, daca nu se incalzeste prea tare in astea 30 min, exista o problema, poate nu mai face contact bine ceva in el, lasa-l pe o masuta 30 min, nu umbla la nimic, dupa logica, se stinge atunci cand nu are pasta, in momentul in care tu-l soliciti, adica, intri pe diverse site-uri, etc. daca se stinge fara sa umblii pe nimic, este altceva, verifica bateria, cu siguranta de la ea va fi atunci, succes

| tavi555 a răspuns:

Ori nu mai este buna bateria, ori nu mai are pasta dintre procesor si racitor.Trebuie sa te duci la un magazin specializat sa iti schimbe pasta.