| Remus002 a întrebat:

Am un ford fiesta 1996, motor zetec, 1242 cmc, 55 Kw, benzina.Imi puteti spune de ce merge cu oprire(in suturi) si la acceleratie brusca da rateuri in filtrul de aer? Multumesc

3 răspunsuri:
| Braunion a răspuns:

De fier vechi ce e. Cati km a parcurs pana acum?

| rapidistzu a răspuns:

Salut,inseamna ca benzina nu ajunge cum trebuie in camera de ardere, ar trebui sa fie o continua ardere, si la tine e intrerupta...cat despre filtru, nu am mai auzit asa ceva ''rateu in filtru de aer''? poate e infundat sau cv, cum sa-ti dea rateu acolo, ca de la presiune iti arunca drc capacu de la filtru...

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Verifica platina si condesatorul