| JinLingRo a întrebat:

am un jin ling de 110cm3 si tocmai ce l-am adus de la cineva de la reparat.
Prima data cand l-am pornit murea motorul foarte des, daca nu il tineam turat, am prins maxim 20km/h cu acceleratia full si am zis ca ceva nu e ok, l-am lasat 15 minute... A doua oara a tras chiar ok, foarte bine pentru un 110cm si a mers cam pana in 60 km/h full acceleratie, deci functiona bine.
Dupa aprox 40-50 min. nu mai avea forta, nu mai tragea doar pana pe la 40km/h si acum de abia sta in idle,si cand trag putin de acceleratie suna de parca s-ar infunda ceva(bum bum bum), nu trage deloc, si moare.
Asa suna cand nu are nici o problema:
https://www.youtube.com/watch?v=SDodYir9wjs
Asa suna cand nu e ok:
https://www.youtube.com/watch?v=mb7aWMmatTg
Va rog ajutor cu idei si sugestii.

3 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Sună a problemă de alimentare. Aşa îmi făcea şi mie o motocicletă la un moment dat şi am tot chinuit motorul vreo lună până să-mi dau seama că de vină era un furtun care stătea câş. Vezi ce părere are carburatorul...

| DaniTDCI a răspuns:

Verifica carburatorul sa nu aibe mizerie pe la jiglere, in rest mai cureti filtrul de aer si bujia, verifica si furtunele sa nu stea sucite ca atunci nu se alimenteaza corect

| JinLingRo explică:

Nu pot sa aleg un raspuns castigator, daca cineva are o problema asemanatoare sa verifice CDI-ul, la mine asta a fost problema.