| Firtulescu_Andrei_1996 a întrebat:

am un opel astra g din 2001 1.6 16V, iar de curand am avut un accident, am schimbat radiatoarele iar dupa aceea nu pornea compresorul la AC, am bagat 5 atmosfere de aer, nici atunci nu a pornit, am bagat freon (full) nici nu freon nu porneste.
Inainte de accident pornea dar acum...
Am masurat si nu ajunge tendiune in mufa care se conecteaza cu mufa de la AC, AM PUS AC-UL PE DIRECT, adica am pus 2 fire de la baterie in mufa de la compresor, atunci a pornit compresorul...am lasat asa compresorul sa mearga( cu motorul pornit) sa bage frig, baga dar dupa 3 min de mers radiatorul de la AC s-a incalzit foarte tare si nu a pornit termocupla aceea.
Ce se intampla?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si de ce nu mergi la un service?