| iulianiulian17 a întrebat:

Am un Opel astra caravan 1.6 din 2001 si am probleme cu termocupla.mai exact cand dau contactul termocupla ventilatorul porneste imediat chiar daca nu e incalzit motoru,problema e ca se invarte incontinu nu se mai opreste, care ar fi cauza?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Despre ce vorbesti mai exact? Cei aia trmocupla, ces alea ventilatoare de la ce anume? Din ce spui tu nimic nu am inteles.Treb sa spui la ce ai problema.Ventilator ai peste tot pana sin cabina.Deci ce ventilator ce porneste ce contact?

| TrăieşteClipa a răspuns:

In cazul in care pornesc ambele ventilatoare la punerea contactului, defectiunea poate fi la cupla senzorului de presiune freon (sparta, scoasa sau nu face contact). Senzorul se gaseste pe filtrul acumulator si se numeste Trinary switch.

| EyesHD a răspuns:

O fii senzoru'...sau poate ai ventilatoru' pe direct.

| EvansTimmy1973 a răspuns:

E un contact defect probabil. Nu merita sa risti. Du-o la service URGENT.