| Ardei87 a întrebat:

Am un Passat B6 2006 si am de vreo jumatate de an aprins in bord un volan rosu (initial a fost galben, dar acum e rosu) am fost la reprezentanta VW si au spus ca ori e caseta de directie ori niste cablaje, sa am grija ca se poate bloca, pe naiba, asta nu se poate intampla niciodata sa se blocheze volanul. Acum 2 saptamani a fost bagata pe tester si persoana aceia mi-a spus ca sunt niste mufe din volan ca sunt scoase sau ceva de genul si de aia imi arata mie serva rosie in bord! Acum, intrebarea e. voi ce credeti ca e sau de la ce e? S-a mai confruntat cu asa ceva cineva? Apropo, duminica mergand drept se schimba foarte repede din rosu in galben, apoi iar statea galben apoi iar se facea rosie!

2 răspunsuri:
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Schimba caseta de directie. Daca era vreun cablaj nu-ti arata martorul galben, apoi rosu

| BogdanRasen2 a răspuns:

Si eu am avut acea problema insa m
am dus la un service si ei mi-au spus ca e de la caseta de directie asa ca am schimbat-o si de atunci nu mai mi se aprinde in bord becul cu volanul