| Virusul991 a întrebat:

Salut,TPU! As dori sa imi cumpar o motocicleta Honda Magna 50 si vreau sa stiu urmatoarele:
1.Cat ar costa actele necesare pentru a putea circula legal(Permis, asigurare etc.)
2.Cat consuma honda Magna 50...Sau alte motociclete similare
Apropo, momentan am 15 ani, 1.65m, 54 kg.mi s-ar potrivi o motocicleta stil cruiser(Exemplu: Magna 50 )

Răspuns Câştigător
| DogManX a răspuns:

1)Am si eu o aprilia rs 50 si am dat 500 lei ca sa o inmatriculez, 200 de lei pe ITP si intre 200-300 lei pe asigurare.Ca sa o poti conduce ai nevoie de A1 care costa 700 de lei, vreau sa il dau si eu vara viitoare varsta minima e de 16 ani.
2)Aprilia mea are consum de 2, 5% sau mai mult.

| Virusul991 explică (pentru DogManX):

Multumesc de raspuns happy Mi se par cam scumpe actele tinand cont de faptul ca motorul costa in jur de 1000 euro. Aprilia ta consuma cam 3-4%.

| Virusul991 explică (pentru DogManX):

Ai inmatriculat'o pe primarie?

| DogManX a răspuns (pentru Virusul991):

Da,pe primaria din Alba Iulia.