| Special1234 a întrebat:

as vrea ca doar cunoscatorii sa imi raspunda la urmatoarea intrebare. As dori sa imi cumpar o masina si sunt destul de indecis. Am de ales dintre un Audi a4 B7 si un Vw Passat b6. Ce parere aveti? Care dintre ele ar fi mai buna thinking Pretul este cam acelasi la ambele.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer b6 e mai modern asa nu te simti rau cu ea
Eu asta am luat dar nu e lipsita de probleme sa stii
La munca avem fiaturi dube mercedes nu sta nimeni sa se uite de ele si merg in draci nu se strica una intre schimburile de ulei
Si la pasat deja in 2 luni te imprietenesti cu mecanicu deci nu stiu ce sa zic

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Cred ca dintre cele 2 as merge pe Audi B7 dar cu motorul 1.9 TDI 116cp sau 1.8T pe benzina. Passat B6 e mai modern putin dar are o gramada de tehnologii noi ce il fac mai sensibil ( frana de manca la buton, pornire la buton, etc).
La ambele masini sa eviti 2.0 TDI fiindca ambele au probleme grave de toate felurile. Daca vrei musai 2.0 TDI atunci mai aduna ceva bani si cumpara 2.0 TDI euro 5.
Ca fapt divers, iti recomand sa te uiti si la Seat Exeo. Practic e un Audi B7 cu sigla de Seat, dotat bine si cu motoare de Audi B8. Eu il am pe al meu 2.0 TDI euro 5 de 30. 000km si nu am avut probleme de nici un fel.
Bafta!

| Dobrinx a răspuns:

Pai depinde ce motorizari. Iti pot da un singur sfat, daca alegi a4 b7 cu motorizarea 2.0 D 140 HP, sa stii de pe acum ca mananca ulei..si este cam cel mai prost motor ever. Se strica din orice, si are cateva puncte sensibile care daca se duc drq..pa pa masina. vorbesc aici de anul 2007 pe acolo

Nu ai specificat multe...anul, tipul te motor...astea conteaza cel mai mult. Cel mai bun motor este de 1.9 tdi.

Bafta!